Антиобмерзаючі системи відкритих майданчиків, сходів, пандусів

З приходом перших низьких температур на поверхні відкритих майданчиків, пандусів і ступенів відбувається утворення льоду, причиною якої стають опади у вигляді снігу і дощу при температурі від +5 до -15°С. Щоб запобігти утворенню процесу льоду пішохідні доріжки, сходи, паркінги, мости, пандуси, підземні переходи, вантажно-розвантажувальні рампи, в'їзди в гаражі тощо. обладнуються антеобледенітельними системами, в основі яких лежить кабель, що гріє, питома потужність якого знаходиться в діапазоні 20-30 Вт/м.


Від чого залежить електрична потужність нагрівального кабелю?


По-перше, потужність гріючого кабелю залежить від призначення об'єкта і особливих вимог до систем обігріву, наприклад, необхідної швидкості танення снігу. По-друге, від географічного розташування об'єкта. На півдні України як розрахункову електричну потужність прийнято вважати потужність 300-350 Вт/кв.м. Північні та гірські райони вимагають віддачі тепла 350-450, а часом і 500 Вт/кв. По-третє, на вибір потужності також впливає можливість застосування теплоізоляції, а також товщина і матеріал чистового покриття. Завдяки використанню теплоізоляції можна домогтися зменшення встановленої потужності системи обігріву, а також витрат на подальшу експлуатацію.

За допомогою чого регулюється робота нагрівального кабелю?


Регуляторами температури виступають терморегулятори типу ETR/F, ETV та ETO. Першим фактором підбору типу терморегулятора є сумарна електрична потужність системи обігріву. Регулятори ETR/F та ETV включає систему обігріву вже при зниженні температури від +5 до +3°С та підтримує її у постійному робочому режимі. Системам, керованим терморегуляторами типу ЕТО1550, заданого діапазону температур буде недостатньо. Для їх включення необхідно, щоб опади випали фактично, що значно заощаджує витрати електроенергії, крім включення системи в суху холодну погоду.


Обігрів сходів


Обігрів щаблів здійснюється нагрівальним кабелем, питома потужність якого знаходиться в діапазоні 20-30 Вт/м.п.


Орієнтовна потужність, розрахована на обігрів 1 кв. поверхні складає 350-500 Вт. При цьому необхідно враховувати можливість застосування теплоізоляції, товщину чистового покриття та троянди вітрів в осінньо-зимовий період.


Обігрів асфальтових покриттів


Під асфальт встановлюється спеціальний кабель, що гріє, затягнутий у зовнішню полімерну оболонку, яка розрахована на температуру 260-280°С. Такий діапазон температур обумовлений високою температурою при заливанні асфальту, що дорівнює 220-250°С. Товщина асфальту повинна бути не менше 5 см. Докладнішу інформацію вам можуть надати фахівці нашої компанії.


Обігрів під'їзних шляхів, пандусів


Обігрів під'їзних шляхів може здійснюватися двома способами. У першому варіанті обігрівається весь під'їзний шлях. Для більш економічного вирішення питання обігрівають лише колії під автотранспорт.


Для підігріву пандусів практично завжди застосовують комбінований спосіб. Цей спосіб є більш кращим, оскільки забезпечує зменшення споживаної електричної потужності, а також зниження експлуатаційних і капітальних витрат, пов'язаних з системою обігріву, приблизно на 30%.


Обігрів трубопроводів


За допомогою електричних кабельних систем також можна проводити обігрів технологічних та водяних трубопроводів.


Які переваги мають ці системи для обігріву трубопроводів?


Попередження замерзання води, що знаходяться під землею та над землею трубопроводів.

Регулює температуру в технологічних трубопроводах і швидке їх прогрівання.

Можливість встановлення трубопроводів на будь-якій висоті та глибині.

Підвищення ефективності систем гарячого водопостачання.

Знищувальна дія на бактерії, що у воді, високими температурами.

Простота монтажу та запуску, а також автоматичне регулювання.


Всі ці переваги зводяться до вирішення двох основних завдань - захист від замерзання або підтримання необхідної температури в технологічних трубопроводах.


При захисті трубопроводів від замерзання у яких підтримується температура у діапазоні +5-+7°С. Питома потужність кабелю, що у цих системах становить 10-30 Вт/м. Для регулювання користуються терморегулятором у комплекті з виносним датчиком температури, який монтується безпосередньо на трубопровід виключно під шар теплоізоляції. На підприємствах системами підігріву трубопроводів оснащуються також системи пожежогасіння, які піддаються впливу низьких температур, через те, що розташовуються на вулиці. Істотно скоротити експлуатаційні витрати та знизити електричну потужність системи підігріву можна завдяки застосуванню якісної теплоізоляції.


Для підтримки необхідної температури в технологічних трубопроводах, наприклад, на нафтопереробних комплексах, підприємствах харчової або хімічної промисловості, кабельні системи на сьогоднішній день є ефективним способом підігріву. Для перекачування в'язких рідин, таких, як парафін, соняшникова олія або нафта, в технологічному трубопроводі необхідно постійно підтримувати температуру вище +30°С. До появи кабельних систем підігріву це завдання вирішували за допомогою супутникового паропроводу. Але, порівняно із застосуванням кабелів, що гріють, цей спосіб став економічно не виправданий.


За допомогою електричних систем обігріву можна також вирішити задачу підтримання необхідних температур у ємностях, що відкрито стоять.

26.03.2019 15:06:47
0
699

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!