Тепла підлога Arnold Rak

Тепла підлога Arnold Rak дозволяє вирішити такі, на перший погляд, складні завдання, як обігрів приміщень з високими втратами, пов'язаними з великою площею скління, яка, наприклад, в зимовому саду може перевищувати 50% всіх стін приміщення. І тут тепловтрати становлять близько 250 Вт на 1 кв.м. Тому опалення таких об'єктів вимагає нестандартного підходу, який можна здійснити, здійснивши монтаж теплої підлоги Arnold Rak. Спеціалісти нашої компанії нададуть вам технічну консультацію та допоможуть виконати всі необхідні розрахунки, щоб підібрати оптимальне обладнання індивідуально для вашого випадку.


Що ж є теплою підлогою або інакше система на гріючих кабелях ТМ AR RMS Heating system?


  1. Основою системи є секції кабелю, що гріє, кількість яких підбирається в залежності від того, яку площу приміщення необхідно обігріти.
  2. Регулювання роботи кабелю, що гріє, відбувається за допомогою датчика і регулятора температури, які поставляються одним комплектом.
  3. Укладання гріючого кабелю проводиться на монтажну стрічку або сітку (металеву або пластикову).
  4. Датчик температури виводиться у спеціальну гофровану або мідну трубку.


Як працює тепла підлога електрична.

Підігрів підлоги в системах, що гріють AR RMS Heating system здійснюється за допомогою резистивного одножильного і двожильного гріючого кабелю, питома потужність якого може коливатися в межах від 17,5 до 20 Вт/м. На відміну від саморегулівного, резистивний кабель має більший термін експлуатації та вартість меншу, як мінімум, у 3 рази. Природно, що людину, яка вирішила здійснити обігрів приміщення за допомогою системи тепла підлога електрична, ціна цікавить не в останню чергу. Але крім цієї переваги, важливу роль при виборі грає також і термін його служби, враховуючи що укладання кабелю, що гріє, найчастіше проводиться під таке важкозамінне покриття як керамічна плитка або заливна підлога. Регулювання резистивного гріючого кабелю здійснюється за допомогою регулятора та датчика температури.

Зазначений діапазон потужності гріючого кабелю на погонний метр є найоптимальнішим у співвідношенні «вартість-комфорт в експлуатації», так як зменшення питомої потужності спричинить подовження гріючого кабелю і вимагатиме його більш щільного укладання, що спричинить збільшення вартості системи обігріву. Якщо ж питома потужність кабелю буде перевищувати 20 Вт/м, монтаж теплої підлоги необхідно буде здійснювати з більшим кроком укладання, що призведе до контрасту температур на поверхні, що обігрівається (теплових смуг).

Завдяки регулятору температури забезпечується оптимальне та точне керування температурою. Підігрів підлоги необхідно проводити з урахуванням того, що температура повітря в приміщенні завжди буде на кілька градусів нижче, ніж температура статевого покриття. А тому для досягнення в приміщенні температури, наприклад, 21-23°С необхідно налаштувати терморегулятор на значення 25°С.


Конструкція теплої підлоги:


Природно, що перед тим, як купити теплу підлогу, людина повинна мати хоча б зразкове уявлення про її конструкцію.


Схематичне представлення пристрою теплої підлоги:


  1. Підключення електроживлення змінного струму 220/230 Ст.
  2. Терморегулятор.
  3. Розподільна коробка під штукатурку.
  4. Монтажний провід, що з'єднує кабель нагрівальної секції з електроживленням.
  5. Звукоізолююча та демпферна прокладка.
  6. Датчик температури підлоги.
  7. Секція кабелю, що гріє.
  8. Будівельний клей або розчин, що самовирівнюється.
  9. Підлогове покриття (керамічна плитка, природний камінь, ковролін, лінолеум, паркет)


У приміщеннях з підвищеною вологістю (ванні кімнати, басейни) між 8 та 9 шарами необхідно додатково прокладати гідроізоляційний шар.


Процес регулювання температури відбувається таким чином:


  1. Датчик температури направляє електричний сигнал регулятор температури.
  2. Вбудована в регулятор електронна схема порівнює вимірювану датчиком реальну температуру з температурою встановленою користувачем.
  3. Якщо різниця цих температур перевищує діапазон 0,3-0,6°З обігрів включається терморегулятором.


Вибір потужності гріючого кабелю:


Якщо розглядати гріючий кабель з погляду експлуатаційних властивостей, то найкращим його варіантом буде кабель з потужністю максимально допустимою для даного приміщення. Така потужність дає можливість не тільки серйозно скоротити час підігріву підлоги, але також зменшити інерційність регулювання системи.


Створити максимально допустиму потужність системи стає можливим завдяки конструктивним особливостям кабелю, що гріє. Підбір максимально допустимої потужності кабелю, що гріє, здійснюється за допомогою його довжини. Від кроку укладання залежить рівномірність розподілу температури поверхнею.


Максимальна потужність кабелю для будь-якого приміщення залежить від того, з якою метою буде використовуватися підігрів.


Як правило, установкою системи «тепла підлога» споживач намагається вирішити одне з чотирьох видів завдань.


  1. Економічний обігрів підлоги. Греючий кабель у разі підбирають з потужністю 120-140 Вт/кв.м.
  2. Комфортне обігрів підлоги. Для цього випадку необхідно вибирати потужність з розрахунком 150-160 Вт/кв.м.
  3. Обігрів підлоги у поєднанні з можливістю опалення приміщення у міжсезоння. Максимально допустима потужність повинна становити 170-180 Вт/кв.м.
  4. З метою опалення приміщення необхідно підбирати кабель, що гріє, з потужністю 200-220 Вт/кв.м.


Співвідношення потужності до квадратури приміщення не є єдино правильним способом розрахунку потужності кабелю, що гріє. Цей підбір необхідно здійснювати з урахуванням тепловтрат, завдяки розрахунку яких можна врахувати всі конструктивні особливості даного приміщення. Таке завдання допоможуть вирішити фахівці нашої компанії.

Для розрахунку потужності кабелю, що гріє, необхідно для початку визначити зону обігріву. Зоною обігріву прийнято вважати площу, не зайняту стаціонарно встановленими меблями та сантехнічним оснащенням. При розрахунку враховуються також відступи від стін та вертикальні перегородки.

Дуже часто, наприклад, у ванних кімнатах, корисна площа обігріву становить дуже малу частину загальної площі приміщення. У разі, як показує досвід, загальну розрахункову потужність необхідно збільшити на 10-20%. Наступним кроком, після визначення зони обігріву, є вибір відповідного кабелю, що гріє, по таблиці. Варто відзначити, що потужність, зазначена в таблицях, справедлива для підлог, що утеплюють. Без шару утеплювача питому потужність утеплювача необхідно збільшити на 10-20%. Необхідно пам'ятати, що від якості теплоізоляційних матеріалів залежить сумарна електрична потужність системи обігріву, що встановлюється.

26.03.2019 14:40:59
0
506

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!